Czym są pracowakacje?

Workation czyli praca zdalna (niekoniecznie) z zagranicy

Workation lub w wersji spolszczonej pracowakacje to nic innego jak właśnie połączenie pracy z wakacjami. I choć z pozoru wydaje się, że są to rzeczy nie do pogodzenia, to w ostatnim czasie to coraz popularniejsze zjawisko. Za pracą zdalną z jakiegoś ciekawego lub egzotycznego miejsca przemawia wiele korzyści. Jedną z nich, w dobie pandemii, jest niewątpliwie możliwość mieszkania w kraju, w którym panuje mniej restrykcji. Jeśli chcecie się przekonać, czy urlop połączony z pracą to coś dla Was, przeczytajcie nasz artykuł.

Kto może skorzystać z workation?

Co ciekawe workation nie dotyczy już tylko freelancerów czy osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Coraz częściej na takie wyjazdy pozwalają również pracodawcy, a z nami ( pracowakacje.pl ) mogą je teraz bez problemu zorganizować.

Pracowakacje są więc dla Was idealnym rozwiązaniem, jeśli pracujecie zdalnie i możecie sobie pozwolić na wyjazd z kraju na określony czas. Nie ważne czy jesteście programistami, copywriterami czy pracujecie w marketingu. Kluczowe jest to, czy chcecie zmienić miejsce pracy na takie, które oferuje nie tylko lepszą pogodę, ale i dodatkowe atrakcje turystyczne, z których możecie korzystać w czasie wolnym.

Workation – dlaczego warto?

Praca połączona z mieszkaniem w jakimś niezwykłym zakątku ziemi pozostaje często w sferze naszych marzeń. Czas jednak zacząć to marzenie realizować. Wyjazd z kraju to świetne rozwiązanie, zwłaszcza w czasie pandemii Covid-19. Daje ono możliwość zarabiania i jednocześnie przebywania w kraju, gdzie zazwyczaj panuje cieplejszy klimat, a obostrzenia sanitarne są mniej restrykcyjne niż w Polsce. Dodatkowo po pracy możecie zwiedzać lokalne atrakcje, pływać w morzu lub oceanie czy próbować regionalnej kuchni. A do tego nie musicie czuć się samotni i wybrać się na pracowakacje z nami. 

#Pracowakacje, czyli wyjedźcie z nami

Jeśli nadal zastanawiacie się jak zorganizować taki wyjazd i gdzie właściwie można się wybrać w obecnych czasach, to nie zwlekajcie i dołączcie do nas. Lecąc z nami na pracowakacje, nie musicie martwić się o bilety lotnicze, ubezpieczenie czy dostęp do Internetu na wyjeździe. Dbamy też o wszystkie kwestie logistyczne, takie jak monitorowanie obostrzeń czy rejestracja kart medycznych. 

Mieszkacie w domu, willi lub apartamencie, który jest do dyspozycji na wyłączność dla naszej  pracowakacyjnej grupy. Możecie korzystać z kuchni, przygotowywać wspólne posiłki z nowymi znajomymi lub wychodzić coś zjeść do lokalnych knajpek, które pomimo obostrzeń na przykład w Hiszpanii pozostają otwarte. Ponadto  w wolnym czasie czekają na Was miejscowe atrakcje i fakultatywne wycieczki. A wszystko po to, by czerpać z takiego wyjazdu jak najwięcej przyjemności. 

Zwolennicy pracowakacji podkreślają, że taka forma pracy zwiększa kreatywność i motywację do działania. Ponadto pomaga łatwiej się zregenerować po wykonywaniu pracowniczych obowiązków. A dodatkowo na naszych wyjazdach, nie brakuje doborowego towarzystwa i miłej atmosfery. To co, piszecie się? 😉